lokoImageWeb.jpg

A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

Aktuální akce

VELETRŽNÍ TURNAJ
25. 8. – 1. 9. 2019

FIDE OPEN
Národní OPEN

Propozice CZ
Propozice ENG

Startovní listina FIDE open
("A" turnaj)

Startovní listina národní open ("B" turnaj)

Mapa hrací místnosti


Předchozí výsledky

Turnaj FIDE Open 2018
Turnaj FIDE Open 2017
Turnaj FIDE Open 2016

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Partneři

 Poslední komentáře

Kdo je přihlášen

Statistiky


od 20. 12. 2012

Mise splněna - Lokomotiva A si zachovává extraligovou příslušnost Tisk
Napsal uživatel Miloš Kocí   
Neděle, 27 Duben 2014 16:50

Finále ELD se letos hrálo v Třešti od 25. do 27. dubna. Hráči Lokomotivy na toto soustředění odjížděli v nezvyklé pozici – v tabulce finále B dělili  5.-7.místo a od pátého místa se sestupuje. První utkání jsme hráli s Údlicemi. Po cestě hráči ještě nebyli soustředěni a tak partie byly dost neurovnané. S přehledem zvítězil David Mičulka. Dost odevzdaně prohrál Dominik Hrůza. Naročnou remízu vybojoval Adam Dvořák, remizovali ještě Vojta Jurásek a Terka Kocí. Partie Šimona Foučka stojí za přehrání, několikrát se výhoda překlápěla. Nakonec  výhra Šimona znamenala pro nás zisk tří důležitých bodů. Přesto přenocujeme na sestupové páté příčce.

Ve druhém utkání s Bohemians Praha po napínavých a těžkých bojích všichni remizovali, jen Šimon svoji snahu vyhrát přehnal a svoji partii prohrál. Po nejtěsnější prohře 2,5:3,5 stále držíme jen nepostupové páté místo.

Odpoledne nastupujeme k třetímu utkání s Táborem. Máme povinnost vyhrát, protože táborští celou dobu drží poslední osmou příčku, ale není to tak snadné. První vítězí po pěkném, uceleném  výkonu David Mičulka, druhý bod přidává Vojta Jurásek. Těžkou partii hraje Adam Dvořák. Lepší pozice mají Terezka a Dominik. Šimonova partie je až neuvěřitelně divoká. Nejprve získal střelce za tři pěšce, po výměně dam ztratil jednu lehkou figuru a do koncovky šli za stavu Šimon S+S+4, soupeř V+6. Po nepřesném postupu Šimon tuto partii prohrál. Poměrně nešťastně prohrál i Dominik a tak výhra Adama a první výhra v ELD Terezky stačily jen na skóre 4:2 a zůstali jsme stále jen na pátém sestupovém místě.

Čtvrté utkání rozhodne. Pořadatelé se velmi citlivě rozhodli přemístit boje o udržení na on- line šachovnice, a tak věříme, že se jistě najde dost fandů Lokomotivy, kteří nám budou držet palce. Náš soupeř Desko Liberec má na nás v tabulce náskok tří bodů i lepší score – pokračování zítra.

Ráno mi přijde, že všichni jsou dostatečně bojovně naladěni, vědomi si důležitosti nadcházející bitvy. Terezka dokončuje poslední make-upové úpravy a jdeme na to. Po dvou hodinách boje stojí Adam dobře, David se zdravým pěšcem víc, Šimon vyrovnaně, Vojta aktivní hra, Dominik tahá opatrně s obavami z chyb, Terezka jistá s časem +25 minut.

11:10 – Vojta přetavil aktivitu v zisk důležitého bodu, vedeme 1:0. Vojtovi se sraz velmi povedl, uhrál 3/4 při dvou remízách a dokázal, že je velký bojovník.

11:50 – Terezka uhrála spolehlivou remízu a napjatě čekáme na další vývoj.

12:10 – Adam proměňuje těžkou pozici na celý bod – vedeme 2,5:0,5

12:17 – Divoká parie Šimona po výměně zbývajících figur končí jeho vítězstvím, protože soupeř volného a pěšce nedostihne.

12:25 – Systematickým postupem proměňuje David v zahájení získaného pěšce na čtvrtý celý bod – slavíme záchranu, protože při skore 4,5 máme již teď lepší skore než dosud druhý Desko Liberec.

12:34 – Dominik se marně snaží vyhrát a jeho partie končí remízou

CELKOVĚ TEDY PORÁŽÍME DESKO LIBEREC 5:1

Na dálku držíme palce našemu béčku do Tábora a budeme napjatě sledovat jejich odpolední boj v přímém souboji  o extraligovou příslušnost s ŠK Řevnice.

Nutno uznat, že celá akce byla zjevně pečlivě připravena, za celou dobu nenastal, pokud vím, žádný problém. My jsme si splnili cíl, v extralize jsme se zachránili a všem členům týmu patří poděkování  za vzornou reprezentaci klubu, zejména v situacích, kdy jsme díky věkové přestavbě mužstva netahali za delší konec a o svůj pobyt v extralize pro příští rok jsme museli až do posledního kola tvrdě bojovat.

Jiří Vachek, Miloš Kocí

P.S.: Je 16:46, naše béčko vede v Táboře 1:0, tak to snad taky zvládnou

Názvy příloh:
Stáhnout (ELD_Brno.pgn)Partie k přehrání[ ]9 Kb
Stáhnout (IMG_2225.JPG)IMG_2225.JPG[ ]2541 Kb
 

You have no rights to post comments

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack