od 20. 12. 2012

Akademické týmy s minimálními rozdíly mezi favority Tisk
Napsal uživatel Břetislav Eichler
Čtvrtek, 04 Duben 2013 13:08

Včera jsme opět sehráli akademický turnaj - RAPID 4 členných týmů. Účastníků bylo méně než vloni, ale tři vyrovnané týmy bojovaly díky olympijskému bodování o každou parti.

První nečekaný výsledek padl ve druhém kole, kdy NAPLECH TÝM (Milan, Karel, Josef Krato a Eva Kulovaná) porazili ÁČKO (Plát, Zwardoň, Fiala, Šenkýř) 2,5 : 1,5

ÁČKO zaváhalo ještě jednou, když ve třetím kole remizovalo s BOXOVACÍ PITEL (Hrabal, Sládek, Škoda, Seidl) 2,o : 2,o

BOXOVACÍ PITEL pak zabral ještě jednou a porazil ve čtvrtém kole vedoucí NAPLECH TÝM 2,5 : 1,5 .

NAPLECH TÝM měl ještě pořád vše ve svých rukou, jen musel v posledním kole vyhrát na všech šachovnicích. Vše hrálo pro ně, hráli s nejslabším týmem - Svobodomyslnými (Vykydal, Eichler, Svobodová, Lička), jenže...Vyhráli Josef s Eva, když na první fošně remizoval Milan s Františkem Vykydalem, do té doby bez bodu. NAPLECH byli v tu chvíli druzí. Na druhé fošně ještě bojoval Karel a já. Karel měl koníka navíc a nestejní střelci. Koncovka, časovka.... Nakonec Karel J, Sb + pěšec proti Sč + 2 pěšci a nešlo to vyhrát. Málokdy se mi stává, že mi fandí 8 hráčů cizích týmů proti hráči svého klubu, ale bojuju vždy až do konce a plichta s Karlem se vždy cení. NAPLECH tak díky poslednímu týmu končí na pomocné hodnocení až třetí. Ještě že vedle tekl Honza Becherů :-)

Na čtrvrem místě skončilo ještě éČKO (Zeman, Žitný, Věžník, Šaršon-Kalod) díky vítězství nad Svobodomyslnými.

Toš tak. Další díl je za námi a za 14 dní - 17.4. hrake INGOLS BLITZKI.